Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

6 aylık bebeğimin çok ateşi var, ne yapabilirim?

6 aylık bebeğimin çok ateşi var, ne yapabilirim? sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2022-11-23 21:04:41

  Cevap : 6 aylık bebeğimin çok ateşi var, ne yapabilirim? sorusunun cevabı:

  Bu durumda sizin evde yapabileceğiniz çok birşey olmayabilir. Bazen yüksek ateş havaleye de sebep olabilir. En yakın sağlıkkuruluşuna başvurmanız gerekir.
  3 ay veya daha küçük bebeğinizin ateşi, makattan 38°C ve üzeri; 3-6 aylık bebekte 38.3°C ve üzeri ve 6 aydan büyük bebekte 40°C ateş ölçülüyorsa mutlaka doktora görünmelisiniz.
  Ateşle beraber sürekli ağlama, uyuklama hali ve sayıklama da görülüyorsa doktorun müdahalesi gerekebilir. Daha öncesinde veya ateşli iken havale geçirmişse bu durumda daha dikkatli olmalısınız.
  72 saatten daha uzun süre ateşi devam ediyorsa hafif ateşte dahi doktor kontrolüne gerek olabilir.


  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.
  HNDPK

  • 2022-11-29 00:33:40

  Cevap : 6 aylık bebeğimin çok ateşi var, ne yapabilirim?

  Bebeğiniz 3 aylıktan küçükse ve ateşi varsa hemen çocuğunuzun doktoruna başvurun. Daha büyük bebekler için şu ipuçlarını deneyin:

  -Çocuğunuzu ılık suyla yıkayın. Bebeğinizi yıkamadan önce daima bileğinizdeki suyun sıcaklığını kontrol edin.
  -Bebeğinize hafif, bir kat giysi giydirin.
  -Ateşle birlikte vücudun su ihtiyacı artar. Vücut su kaybını önlemek için bebeğinize yeterince sıvı verin. Bu sıvılar suyun yanı sıra bebeğin yaşına bağlı olarak anne sütü, formül mama, hekim önerisi ile alınabilecek elektrolit solüsyonu olabilir. Susuz kalmış bir bebeğin daha az ıslak bezi olabilir, ağlarken gözyaşı olmayabilir veya ağız kuruluğu olabilir.

  Çocuklarda ateş olduğunda; genelde içeriği “parasetamol “ veya “ibuprofen” olan ilaçlar kullanılmaktadır. Farklı ilaç firmalarının piyasaya sürdükleri ilaçlarda bir ölçek içinde mevcut olan “paracetamol” veya “ibuprofen” konsantrasyonları birbirinden farklı olabilir. Çocukların yaşına veya ayına göre ayrıca kilosuna göre farklı içerikli ateş düşürücü ilaçlar farklı dozlarda verilir. Bu nedenle ateş görüldüğü takdirde kullanılacak ilaç çeşidi ve miktarı hekime danışılmalıdır.

  Cevap Yaz Arama Yap


  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.