Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

7 aylık hamileyim, oruç tutsam zararı olur mu?

7 aylık hamileyim, oruç tutsam zararı olur mu? sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2022-11-23 21:39:45

  Cevap : 7 aylık hamileyim, oruç tutsam zararı olur mu? sorusunun cevabı:

  Gebeliğimin 6. ayına denk gelmişti ramazan. Muayene esnasında doktoruma  oruç tutabilir miyim bana ya da bebeğime zarar olur mu dediğimde izin vermemişti doğuma az bir zaman kaldı, değerler bizim için çok önemli demişti. Ben tutmamıştım. 

  Gebelikte oruç tutmak bebeğin sağlığını etkileyebileceği için tavsiye edilmez. Bu sebeple hamileyken oruç tutamadığınız için kendinizi sorumlu hissetmenize gerek yoktur. Anne ve bebeğin sağlığı öncelikli olduğu için dinler de hamilelikte oruç tutmak konusunda bir zorunluluk belirtmez. Hamilelikte ramazan orucu ile ilgili bilmenizde fayda bulunan birkaç konu var;

  Hamilelik, bebeğin gelişmekte olduğu hassas bir dönemdir. Bu sebeple annenin uzun süreli açlık yaşaması tavsiye edilmez,

  Susuz kalmak da bebeğin sağlığını etkileyebilecek bir durumdur,

  Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyduğu besinleri almanız önemlidir. Hamilelikte günlük olarak tüketilmesi gereken bazı besin kaynakları bulunur. Bunlar anne ve bebeğin sağlığını etkileyebilirler.

  Anne adaylarının sık sık yemek yemesi ve aşağıdaki besin kaynaklarını düzenli olarak tüketmeleri tavsiye edilir;

  Ara öğünlerde enerji bakımından zengin, sebze, meyve veya tahıllar,

  Kalsiyum bakımından zengin peynir, yoğurt veya yeşil yapraklı sebzeler,

  Protein içeren yumurta balık ve fasulye gibi besinler tüketilebilir.

  İlk trimester yani hamileliğin ilk 3 ayında oruç tutan annelerin bebeklerinde düşük ağırlıklı doğum riskinin yaklaşık 1,5 kat olabildiği,

  Doğumu takip eden 1 ila 5 dakika arasında bebeğin sağlığını ölçen bir test yapılır. Hamileyken oruç tutanlar ve tutmayanların yenidoğan bebeklerin test sonuçlarının birbirinden farklı olmadığı,

  Özellikle yaz aylarında oruç tutmanın anne adayının yeterli miktarda sıvı almasını engelleyebileceği ve bebeği çevreleyen amniyotik sıvının da bundan etkilenebileceği ve

  Bebeğin akademik becerileri ve bilişsel zekası üzerinde etkileri olabileceği de belirtilmektedir.

  Uzmanlar, yukarıda belirtilen sebeplerle hamilelik döneminde oruç tutmayı tavsiye etmez.


  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.

  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.