Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Bebeğin gazını nasıl çıkartabilirim?

Bu soruya açıklama yazılmamış..

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  Bilge kız

  • 2021-06-25 09:46:10

  Cevap : Bebeğin gazını nasıl çıkartabilir? sorusunun cevabı:

  Doğumdan sonraki ilk üç ay, bebeğin fiziksel olarak ve duygusal olarak dış dünyaya adapte olma dönemidir. Sadece anne sütü ile besleniyor olsa da sindirim sorunları yaşayabilir, uykusu düzensiz olabilir. Bebeğin bu süreçteki en büyük rahatsızlığı ise metabolizmasının anne karnı dışındaki dünyaya alışma sürecinden kaynaklanan gaz sorunudur. 

  Bebeğin gazı neden olur?

  İlk üç ay boyunca düzenli hekim kontrolü ve annenin bir sağlık görevlisi tarafından bilgilendirilmesi çok önemlidir. Annenin üşümemesi, ayaklarını sıcak tutması, gaz yapacak besinlerden bir süre uzak durması, emziren anne beslenmesi konusunda bilgilenmesi, özellikle çiğ sebze ve meyve tercih etmemesi, bebeği gaz sendromundan uzaklaştırabilir. Ancak tüm bu önlemlere rağmen bebekte gaz, muhakkak olacaktır. Burada da bebeğin gazı çıkarmasına yardım etmek, onu rahatlatmak gerekir.

  Bebeğin gazı nasıl çıkarılır?

  Bebeğin gazı çıkarmaya yardımcı olan hareketler:

  1. Bebeğin gazını çıkarmak için midesinin alt kısmından yukarı doğru hafifçe ovuşturmak, gaza bir çıkış yönü verecektir. Burada bastırmamak, baskı uygulamamak çok önemli.
  2. Bebeği kucağınıza alıp kolları ve başı, sizin omuzlarınızdan hafifçe aşağı sarkacak şekilde yerleştirip sırtına masaj yaparak da gazını çıkarabilirsiniz. Bu işlem sırasında adeta bir yüzeye yapışkan kağıt yapıştırıyormuş gibi hava kabarcığı kalmayacak şekilde elinizi hareket ettirin.
  3. Bebeği sırt üstü yatırıp bacaklarıyla bisiklet çevirme hareketi yaptırabilirsiniz. Yine bastırmaktan onu incitmekten kaçının.
  4. Bebeği sırt üstü yatırıp sırtına masaj yapmak da gaza bir çıkış yolu verebilir.
  5. Ellerinizi sıcak su ile yıkayıp kuruladıktan sonra ovuşturun. Isınan ellerinizle bebeğin karnını kavrayın. Böyle biraz bekleyin ve sonra hafifçe karnına masaj yapın. Burada elinizdeki ısı ve hafif baskı bağırsaklardaki spazmı gidermeye yardım eder ve bebeği rahatlatır.
  6. Kitap sayfası düzeltme hareketi olarak bilinen işlem de bebeği rahatlatmak için sıklıkla kullanılır. Ellerinizi baş parmaklar birbirine değecek şekilde bebeğin karnına koyun ve sanki kitabın sayfalarını düzeltiyor gibi yapın. Birkaç kere bu hareketi tekrarladığınızda bebek, rahatlayacaktır.


  Bebeğim ilk doğduğunda bende bebeğimin gazını nasıl çıkartacağım konusunda çok yöntem denedim ama en hızlı ve en güzeli bebeği omuz kısmıma dayayarak ağzını omzunun bitim noktasına vererek sırtına küçük küçük hareketlerle vurarak çıkarmak olmuştu bebeğin sırtını dairesel hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru ittirerek ovalamayarak gazını çıkartırdım.

  BEBEK GAZI ÇIKARMAK

  Zeus1 Takipçi

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.

  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.