Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Bebeklerde pişik için neler yapabiliriz?

Bebeklerde pişik için neler yapabiliriz sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2021-06-17 01:36:00

  Cevap : Bebeklerde pişik için neler yapabiliriz? sorusunun cevabı:

  Benim de 4 yaşına yaklaşan bir kızım var. Ne diş döneminde ne de başka bir dönemde hiç pişik sorunu yaşamadım. Doğduğundan 1 yaşına kadar bez olarak Prima Premıum Care kullandım. Daha sonra 1 yaştan sonra molfix kullandım. Bazı pişikler bezden kaynaklı imiş. Ben genelde alt değiştirmede ya ılak mendil kullanmadım yada yıkayarak kullandım. Genel olarak alt temizleme pamuğu kullandım. Bol bol havalandırdım. Ve pişik kremi için pişik olmasını beklemedim doğmadan aldım kremini hemen başladım. Bir arkadaşım kızında geçmeyen pişiği için  NCM WOW LADY markasının organik günlük pedini kızının bezine yapıştırarak geçirdi.

  ncm wow lady pişik ve kadın hastalıkları tedavisi 


  Pişik oluşumuna neden olan pek çok faktör vardır:

  1. Bebek bezi, ıslak mendil gibi temizlik ürünlerine bebeğin alerjisi olabilir ve bu nedenle pişik görülebilir.
  2. Banyo sonrasında veya terleme sonucunda bebeğin cildi yeterince kurutulmaz ve nemli bırakılırsa pişik oluşabilir.
  3. Pek çok bebeğin ishal dönemlerinde veya anne sütünden katı gıdaya geçiş sürecinde pişik sıkıntısı ile karşılaşılabilir. Her bebekte olmasa da bazı katı gıdalar bebeklerde pişik oluşumuna sebep olur.
  4. Antibiyotik kullanımı vücuttaki faydalı bakterilere zarar verdiği için mantar enfeksiyonu ortaya çıkabilir ve bu nedenle pişik oluşabilir.
  Çok ciddi bir rahatsızlık olarak görülmese de pişik olan bebeğin bez değişimi veya banyo sırasında fazlasıyla rahatsız olması anneleri de mutsuz eder.. Gerekli önlemleri alıp bebeğinizi pişikten korumanız gerekir. Eğer Pişik Varsa;

  Bebeğin altını sabunlu su ile temizleyin, durulayın ve kurulayın.

  Pişik olan bölgeleri, idrar ve dışkıdan korumak için kalın tabakalar halinde, pişik için eczanelerde satılan kremlerden kullanınız

  Anne yorumlarana yer verelim, sizde önerilerinizi yorum kısmından annelerimizle paylaşabilirsiniz.

  S.Z


  slm..benimkininde altı çok kötü pişik olmuştu..geçsin diye kim ne derse onu uyguluyor o ilacı alıyordum..şunu söyleyeyim pişik kremlerinin hiçbiri işe yaramıyor hepsini kullandım..eczacı bir arkadaş hametan kesin geçirir dedi o daha da kötü yaptı..birde baby star bez e geçmiştim çok kalın poposu hava almıyordu..bezi sık değiştirip hemen bitirdim paketi..karşı komşum bana mantar kremi TRAVACORT kullan benim çocuğuma o iyi geldi dedi..eczacı arkadaş bir kere sür etkili bir krem geçmezse kullanma demesine rağmen kullandım 2 günde geçti inanırmısınız hala inanamıyorum çünki çarem tükenmişti..pişik geçince zeytinyağı sürmeye başladım idrarını ve kakasını poposunu kayganlaştırdığı için tutmuyordu..bence sizde deneyin..


  D.A.

  Arko falan sürmeyin, bephanthol pişik kremi iyidir, ama çok kötü durumdaysa doktora danısın trosyd ya da benzeri bir şey önerebilir. aile hekimine bile gidebilirsiniz duruma göre yönlendirir.

  Ç.G.

  Pişik kremi haricinde hicbisey kullanma... Islak mendil değil ılık nemli bezle altını sil, sildiktn sonra poposunu kurula pişik kremini sür, üzülme hemen toparlar onların ciltleri bu gibi durumları.. hepimizin bebeği pişik oluyor... Ayrıca bebeğine ilk aylar primanın premium care olan bebek bezini kullan.O bez pişik yapmıyo.

  R.T.

  Hemen hemen piyasadaki pişik kremlerinin hepsini denedik. Hatta Amerikadan kremler getirdik ama hiç biri bebeğimizde Minoris in pişik kremi kadar etkili olmadı. Cildi çok hassass olan oğlumuzu gayet iyi koruyor, pişik gelişirse de en fazla 1 gün içerisinde toparlıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

  bebeklerde pişik

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.

  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.