Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Doğum çantasına neler konulmalı?

Doğum çantasına neler konulmalı? sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2022-11-23 21:51:50

  Cevap : Doğum çantasına neler konulmalı? sorusunun cevabı:

  Hastanede kalacağınız süreyi göz önünde  bulundurarak çantanıza koyacaklarınızın sayısını artırıp azaltabilirsiniz.

  Aşağıdaki listeye ek olarak tabak, bardak, çatal, kaşık, çay kaşığı, hurma, zemzem, süt sağma makinesi bebek için sarı tonlarda bir eşya  da koymuştum çantama.

  Doğum çantasına bebek için konulacaklar
  1. 3 adet tulum, ya da takım
  2. 3 adet body ya da zıbın
  3. 3 çift çorap
  4. 2 adet yelek,
  5. 2 adet şapka,
  6. 2 çift eldiven
  7. 2 adet battaniye (mevsimi göz önünde tutarak yün ya da penye)
  8. 3-4 adet yumuşak ağız mendili
  9. 10-15 adet Yeni doğan bebek bezi 
  10. Yeni doğanlara özel ıslak alt temizleme mendilleri 
  11. Alt açma bezi
  12. Pişik kremi
  13. 1 adet banyo havlusu
  14. Kirli torbası
  15. Çarşaf 
  16. Yeni doğanlara uygun uçlu biberon (emzirilemediği durumlarda kullanmak üzere)
  17. Eve dönerken kullanacağınız portbebe/ana kucağı ya da araba koltuğu
  18. Yeni doğanlara emzik verilmesi bebeğin anne memesini emmesini azaltacağı için tavsiye edilmez. 
  Anne için doğum çantasına konulacaklar listesi
  1. Eğer varsa doğum planınız, hastane dosyanız, sigorta kartınız.
  2. Emzirme atleti (Bazı anneler sütyen yerine önden açılabilen bir emzirme atleti ile daha rahat edebilir.)
  3. 2-3 adet külot (Tek kullanımlık emici külot konforlu olacaktır. )
  4. 3 çift önden açılabilen elbise gecelik ve alt üst pijama takımı (Sezaryen doğumlarda, özellikle ikinci günde rahat lastikli önden açılan bir pijama takımı ile rahat edebilirsiniz.)
  5. 1 adet sabahlık ya da şal (Sadece sıcak tutmak için değil, hastane koridorlarında yürüyüş yapacağınız sırada üzerinize giymek için de lazım olacaktır.)
  6. 3-4 çift göğüs pedi
  7. Meme ucu kremi (Silinmesi gerekmeyen kremleri tercih etmek işinizi kolaylaştıracaktır.)
  8. Yumuşak ve sıcak tutan çorap
  9. Terlik (Çoğu hastane tarafından sağlansa da, özellikle sezaryen doğumdan sonra bol bol yürüyüş yapmanız beklenecektir. Bu nedenle rahat giyilebilen, hafif ve kaymayan terlikler tercih edebilirsiniz. Parmak arası terlikler, çorapla giyilmesi zor olduğu için pek tercih edilmez.)
  10. Emzirme örtüsü (Çoğu kez doğum sonrasında gelen ziyaretçiler nedeniyle emzirme aksayabilir. Bu nedenle kendinize bir emzirme örtüsü edinmek iyi bir fikirdir.)
  11. Yüz ve banyo havlusu (Sancı sırasında sıcak bir duş almak, rahatlatıcı özelliğinden dolayı bazı doktorlar tarafından tavsiye edilir. Bunun haricinde, doğumdan sonra da duş alma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Havlular çoğu hastane tarafından temin edilse de, bazı anne adayları kendi havlularını kullanmayı tercih eder.)
  12. Telefonunuz (Telefonunuzu yanınıza almadan önce bebeğinizin fotoğraflarını bol bol çekebilmek için yeterli hafızası olduğuna emin olun. Telefonunuza aynı zamanda doğumu beklerken sizi rahatlatan ve iyi hissettiren müzikleri yükleyebilirsiniz.)
  13. Şarj aleti (Uzun kablolu bir şarj aleti yerinizden kalkmadan, telefonunuz şarjdayken bile kullanmanıza olanak tanıyacaktır.)
  14. Hastaneden çıkarken giyebileceğiniz rahat bir giysi (Hastaneden çıkarken, eskisi kadar olmasa da, hala bir göbeğiniz olacağını göz önüne alarak, kendinize sizi sıkmayacak rahat bir kıyafet ayarlayabilirsiniz.)
  15. Temel bakım ürünleri (diş fırçası ve macunu, dudak ve yüz nemlendiricileri, el ve vücut losyonları, doğum öncesinde sancılar sırasında rahatlamak için kullanılabilecek rahatlatıcı masaj yağları, fotoğraf çekilmeden önce hızlıca uygulayabileceğiniz makyaj ürünleri, bebeği rahatsız etmeyecek doğal deodorant ya da parfüm)
  16. Bazı anneler ise hastaneye kendi rahat ettikleri yastıkları, onları motive edici bir kitabı yanında getirebilir. Siz de aynı şekilde size kendinizi iyi hissettiren bir nesneyi doğum çantasına eklemeyi unutmayın.

  Refakatçi için doğum çantasına konulacaklar listesi

  Refakatçinin kullanabileceği temel bakım ürünleri (diş fırçası, diş macunu, tıraş makinesi, deodorant)
  Terlik
  Gece kalırken giyebileceği rahat bir kıyafet
  Telefon ve şarj aleti
  Kamera ve şarj aleti
  İnce bir pike

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.

  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.