Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Emzirme döneminde yaşana göğüs ucu yaralarının tedavisi için neler önerirsiniz?

Emzirme döneminde yaşana göğüs ucu yaralarının tedavisi için neler önerirsiniz sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 1 yorum yazıldı.
  9 ay önce D Slm

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2021-06-17 00:50:36

  Cevap : Emzirme döneminde yaşana göğüs ucu yaralarının tedavisi için neler önerirsiniz? sorusunun cevabı:

  Hayatımın hem en güzel hem en zor anlarını yaşadığım dönemlerdi. Henüz 3 günlük lohusa iken baş gösteren göğüs ucu yaraları uzunca bir süre kabusum oldu. Emzirirken bebeğimin dudakları dahi kan oluyordu. Kullanmadığım krem kalmamıştı. Herkesten ne duydumsa denedim olmadı. Soğan rendeledim suyunu sürdüm, zeytinyağ sürdüm, kendi sütümü sürdüm yok yok yok. VE 8. gün 40 derece düşmeyen ateşle acillik oldum. Doktor muayene sonucu mastit ve enfeksiyon dedi. Antibiyotik yazdı. Acaba kullansam mı diye düşündüm. Bebeğim 8 günlüktü ilaç sütten bebeğe geçer mi diye sordum doktorum yazdığı ilacın bebek için sakınca doğurmayacağını belirtti ve mastit için evde uygulamam gereken yöntemi anlattı. Artık deneme yanılma yoluyla iyileşirecektim yaralarımı. Bir yakınımın tavsiyesi üzerine bir krem aldım ve bir gecede yaralarım kapandı. Emzirme döneminde yara olayını sıksık yaşadım özellikle diş çıkarma dönemlerinde çarem aynı ilaçtı. Terramycin.

  terramycin gögüs ucu yaraları için

  Bebeğiniz emmeye devam ederken, göğsünüzde sızlamalar hissetmeye başlayabilirsiniz. Her emzirme zamanı yaklaştığında ertelemeye ve kaçınmaya başlayabilirsiniz. Göğüs ucunuzda hissettiğiniz ilk belirtiler ortaya çıktığı andan itibaren önlemlerinizi almazsanız bu sızılar yaraya ve hatta iltihap oluşumuna kadar gidebilir. " Gögüs ucu yaralarına ne iyi gelir? " diye merak edenler için birkaç öneriyi sizlere sunuyoruz:

  Emzirmeden sonra, göğüs ucunuza, sıcak uygulamak doğru olmayacağından dolayı, ılık kompres yapabilirsiniz. Bu yöntemle, rahatladığınızı hissedeceksiniz.
  Meme ucunun nemli kalmaması gerektiğinden dolayı pamuk içeren göğüs pedleri kullanabilirsiniz. Meme ucundan gelen süt sızıntıları sebebiyle, göğüs pedinizi sık sık değiştirmelisiniz.
  %100 doğal ve organik içeriğe sahip Mustela Göğüs Ucu Kremi kullanabilirsiniz. Göğüs uçlarınızın nem ihtiyacını doğal ve organik içeriği sayesinde karşılayan Mustela Göğüs Ucu Kremi, bebeğinize zararlı herhangi bir madde içermediği için güvenle kullanabilirsiniz.

  Annelerimizden gelen yorumlar

  Ş....
  Arkadaşlar lütfen karabaş otunu kaynatıp suyunu emziren anneler yara olan göğsüne günde bir kaç defa sürsün. İkinci çocukta bunu bulduk. Tüm kremleri kullandık (lansinoh, garmastan, teramisin, kantoran yağ , zeytinyağ, aklıma gelmeyen şu anda bir sürü şey) iki çocukta da olmadı.. şifayı karabaş otunda bulduk. Kaynatın ve suyunu ucuna sürün, yara kapatma özelliği varmış, o kanayan meme bununla iyileşti, iki çocuğumda kan emiyordu resmen.. meme ucunda yara olan anneler Dua edeceksiniz
  F.....
  Ikinci cocugumda ayni seyi yasadim,dogumdan hemen sonra bebegimi emzirdim ve gogus ucum hemen catladi,o kadar aci cekiyordum ki emzirmek bile istemedim mustela lasinoh hic ise yaramdi bnde taki travazol kremi kullanana kadar,mucize gbi 2 gunde ne catlak ne agri kaldi ve hic tekrarlamadi,ama bebegi emzirmeden once temizlemenz gerekli gogsu
  B. D.
  Merhabalar şimdiye kadar geçmiştir yaralarınız ama ben yine de okuyacak olanlara yardımcı olması açısından yazmak istedim . Bende 4 ay çektim artık emzirirken kanlar akıyordu kullanmadığım krem kalmadı.zeytinyağı denedim,kendi sütümü sürüp kuruttum hiçbiri kesin çözüm olmadı acı 2 gün hafifledi sonra yine başa döndüm.ne zamanki avent in göğüs Kalkan’ını aldım 2 gün sonra tamamen geçti ve tekrarlamadı.Çeken bilir gerçekten çok zor
  L....
  Merhabalar herkese bende aynı sıkıntıyı4ay yaşadım artık dayanamıyordumki arkadaşımın tavsiyesi ile madecassol merhem ile bacoderm merhemi birlikte karıştırıp sürün sabaha hiçbir şey kalmayacak kesinlikle herkeset tavsiye ederim.Denemediğim krem kalmamıştı son çare bu kremleri denedim hemen iyileşti.Yirmi dört saatb bile sürmedi
   
  Lütfen yorum kısmından sizde deneyimleriniz annelerimizle paylaşın.
  Zeus1 Takipçi

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.

  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.