Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Endişeye yol açan, denge bozan etken

CODYCROSS sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 5 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2022-11-23 10:01:17

  Cevap :
  Bulmacada 'Endişeye yol açan, denge bozan etken' nedir sorusunun cevabı:
  Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Endişeye yol açan, denge bozan etken' sorusunun yanıtı birden fazladır. Bu nedenle bulmacanızdaki boşluk sayısına ve harf dizilişine göre aşağıdaki cevaplarımızdan birini seçmelisiniz.


  İşte cevaplar:
  1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 5 harfli ise cevaba STRES yazabilirsiniz.
  2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 5 harfli ise cevaba KAYGI yazabilirsiniz.
  3. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 9 harfli ise cevaba ANKSİYETE yazabilirsiniz.

  Diğer Cevaplar:
  1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 6 harfli ise cevaba Travma yazabilirsiniz.
  2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 4 harfli ise cevaba Tasa yazabilirsiniz.
  3. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 6 harfli ise cevaba Üzüntü yazabilirsiniz.
  4. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 7 harfli ise cevaba Bunaltı yazabilirsiniz.

  STRES kelimesinin Eş Anlamlıları:
  1. Travma (6 harfli)

  KAYGI kelimesinin Eş Anlamlıları:
  1. Tasa (4 harfli)
  2. Üzüntü (6 harfli)

  ANKSİYETE kelimesinin Eş Anlamlıları:
  1. Bunaltı (7 harfli)
  İlgili bulmaca soruları:

   Cevap Yaz Arama Yap

   Tugcedogus

   • 2022-11-23 10:01:17

   Cevap :
   Bulmacada 'Endişeye yol açan, denge bozan etken' sorusunun cevabı olan 'STRES - KAYGI - ANKSİYETE' kelimesinin sözlükte eş anlamı nedir:
   STRES kelimesinin Eş Anlamlıları:
   1. Travma (6 harfli)
   KAYGI kelimesinin Eş Anlamlıları:
   1. Tasa (4 harfli)
   2. Üzüntü (6 harfli)
   ANKSİYETE kelimesinin Eş Anlamlıları:
   1. Bunaltı (7 harfli)

   Cevap Yaz Arama Yap

   Tugcedogus

   • 2022-11-23 10:01:17

   Cevap :
   Sözlükte STRES Nedir:
   Stres (Özet) : İngilizce stress (fizyolojik veya psikolojik sebeplerden kaynaklanan ve sinir sistemini aşırı derecede yıpratarak organizmada sıkıntı, gerginlik, yorgunluk, dikkat dağınıklığı yaratan rahatsızlık). bu kelimeye karşılık olarak gerginlik sözü uygun görülmüştür. Örnek: Sporcuların bu gerginliğe nasıl dayandıklarına doğrusu hayret ediyorum. Strese girmek : gerginliğe girmek. Stresli : gergin. örnek: gergin bir hayat.

   Stres Nedir (Detay)

   Stresi, günlük yaşamda karşılaşılan olayların, insan ilişkilerindeki baskının sonucu hissedilen sıkıntı yada zorlanma durumu olarak tarif edebiliriz.. Stres hem bedenen hem de ruhen kişiye birçok zarar vermekle birlikte, belli bir stresin faydalı olduğu durumlar da vardır.. Stres kişide bağışıklık sistemini zayıflatmakta, yorgunluk ve halsizlik meydana getirmekte, neden olduğu sıkıntı sonucu sinirlilik yapabilmektedir. Yoğun stres başta mide ve sindirim sistemi rahatsızlıkları olmak üzere bir çok hastalığa zemin hazırlamaktadır. Ayrıca, birçok hastalığın da etkisini artırmaktadır.. Bu nedenle stresten ve stresin neden olduğu olumsuz durumlardan korunmak için stresle baş etmeyi (stres yönetimi) öğrenmek gerekir.. Günümüzde değişen yaşam alışkanlıklarıyla birlikte stres de bir çok insan için tanıdık bir durum oldu. Stresi tamamen yok etmek belki mümkün olmayabilir. Zaten bu istenen bir durum da değildir. Çünkü belli orandaki stresin yararları vardır.. Evet, belli bir düzeydeki stres yararlıdır. Olumlu stres düzeyi diyebileceğimiz bu düzeydeki stres kişiye enerji verir. Denetlenebilen ve yönetilebilen stres kişinin içindeki potansiyelin açığa çıkmasına yardımcı olur. Kişinin dikkatini ve performansını artırır.. Bununla birlikte yoğun stresten ve stresin zararlı etkilerinden korunmak gerekir ve bu da mümkündür.. Stresle baş etmek için yapılabilecek şeyler; - Spor yapmak, - Olumlu düşünmeye çalışmak, - Zamanı iyi kullanmak, - Rahatlatıcı uğraşlar edinmek, - Düzenli ve sağlıklı beslenme,. vb. olarak sayılabilir.. Stresle baş edebilmek için kişinin kendisinde stres oluşturan durumları tesbit etmesi, stres yönetimi açısından önemli bir adımdır. Örneğin gürültü, önemli bir stres sebebidir. Bunun bilincinde olan biri gürültülü ortamlardan uzak durarak ya da bu mümkün olmuyorsa bulunduğu ortamları daha uygun hale getirerek stres oluşturan bu durumdan en az düzeyde etkilenebilir.

   Cevap Yaz Arama Yap

   Tugcedogus

   • 2022-11-23 10:01:17

   Cevap :
   Sözlükte KAYGI Nedir:
   kaygı; anxiety: nedeni açık olmayan korku veya bir temel ihtiyacın karşılanmaması durumunda meydana gelen endişe, korku; rahatsız edici ve gerginlik yaratan duygu. kaygılı bireylerde kötü bir şey olacağına dair bir his sürekli baskın haldedir. genel anlamıyla tehlike veya talihsizlik korkusunun ya da beklentisinin yarattığı bunaltı veya tedirginlik; mantıkdışı korku.

   Cevap Yaz Arama Yap

   Tugcedogus

   • 2022-11-23 10:01:17

   Cevap :
   Sözlükte ANKSİYETE Nedir:
   Bulmacada Yürek darlığı.,aşırı sıkıntı,kaygı,bunaltı sorusunun cevabı nedir?
   Kare ve çengel bulmacalarda "Yürek darlığı. ,aşırı sıkıntı, kaygı, bunaltı" sorusunun yanıtında boşluk 9 harflidir ve cevabına ANKSİYETE yazabilirsiniz..

   Cevap Yaz Arama Yap

   Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu


   Cevap Ara?

   7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

   Cevap Yaz

   Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

   Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

   Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

   Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

   Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..
   Son Cevaplar

   1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
   2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
   3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
   4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
   5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
   6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
   7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
   8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
   9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
   10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

   Başarılı

   İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.