Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş
Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.


3240

Eski ağırlık ölçüsü okkanın dört yüzde biri bulmaca

Bulmacada Eski ağırlık ölçüsü okkanın dört yüzde biri sorusunun 6 harfli cevabı nedir?

Sponsorlu Bağlantılar:
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.
  Cevaplar Aşağıda
  Cevaplara ulaşmak için lütfen aşağı doğru ilerleyin.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2022-05-12 20:45:12

  Cevap :
  Bulmacada 'Eski ağırlık ölçüsü okkanın dört yüzde biri' nedir sorusunun cevabı:
  Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Eski ağırlık ölçüsü okkanın dört yüzde biri' sorusunun yanıtı 6 harflidir ve cevaba ise DİRHEM yazabilirsiniz.


  Sözlükte DİRHEM Nedir:
  Dirhem Ölçüsü Nedir? Ağırlık ölçüsü kabul edilmeden önce Osmanli doneminde kullanılan ağırlık ölçü birimine Dirhem denir.1 dirhem 3.2 kgdır. Eski ölçülere göre ortalama 70 adet arpa ağırlığına karşılık gelir.Diğer bir deyişle eskiden kullanılan bir okkanın dörtyüzdebiri oranında ağırlık ölçüsüdür. Eskiden İstanbul için bir dirhem 3,207 gram olarak saptanmıştı. Dirhem Ölçü Dönüşümleri 1 okka (kıyye) = 400 dirhem = 1282,945 gr (1280 gr) 1 kg = 312,5 dirhem = 0,781257 kıyye (okka) 1 kg = 0 okka + 311 dirhem + 12,5225 kırat 1 tonilato = 17 kantar + 31 okka + 183 dirhem 1,5 dirhem = 1 miskal = 4,8 gr 1 dirhem = 4 dünük = 3,2 gr

  Sözlükte Eski ağırlık ölçüsü okkanın dört yüzde biri Nedir:
  Bulmacada Eski ağırlık ölçüsü okkanın dört yüzde biri sorusunun cevabı nedir?
  Kare ve çengel bulmacalarda "Eski ağırlık ölçüsü okkanın dört yüzde biri" sorusunun yanıtında boşluk 6 harflidir ve cevabına DİRHEM yazabilirsiniz..

  Daha detaylı bilgi almak isterseniz sizi buraya alalım:
  Bknz: DİRHEM
  Sponsorlu Bağlantılar:

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Soru işareti olan yere gelen rakamların toplamı nedir?
  Soru Ara?

  4.264.796 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.

  Başarılı..
  Kopyalandı..