Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.
13442

Genital bölge lazer epilasyon nasıl yapılır

Genital bölge lazer epilasyon nasıl yapılır sorusunun cevabı nedir?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  fatoş

  • 2022-06-23 12:54:58

  Cevap :

  Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

   

  Genital bölge lazer epilasyon uygulama bölgelerinden kişilerin akıllarına en sık soruların takıldığı bölgelerden biridir. 

  Genital bölgede düzenli yapılması gereken tüy temizliği bazı kişilerde ciddi anlamda vakit almaktadır. Bazı bireylerde ayda bir bazı bireylerde 15 günde bir bu bölgenin tüy bakımından temizlenmesi gerekmektedir. Bu da zaman alan bir işlemdir. 

  Bu bölgedeki tüylerden tamamen acısız bir şekilde kurtulmak ve hayatınız boyunca artık uğraşmadan pürüzsüz bir genital bölgeye sahip olmak lazer epilasyon uygulaması sayesinde mümkündür. Bu bölgede jilet uygulaması yapmak sürekli olarak zamanınızı alacak bir işlemdir.

  Jilet uygulaması tüylerin uzama süresini ciddi anlamda kısaltır bu da işlemi sürekli hale getirir. 

  Ağda uygulaması ise genital bölgenin derisinde sarkmalara neden olabilmektedir. Bu nedenle bu uygulamanın da günümüz teknolojisinde pek de önerildiğini söyleyemeyiz.

  Epilasyon aleti ile genital bölge tüy temizliği yapmak da bölgenin hassas olmasından dolayı çok tahriş edici olabilmektedir. Uygulama sonrası kişilerde 1 – 2 gün boyunca can yakabilir. 

  Genital bölgedeki tüylerin hem acısız hem de kalıcı şekilde yok edilmesi için en doğru yol lazer epilasyon yöntemidir.

  Kişiler belirli bir süre tedavi altına alınır. Uygulama seanslar halinde uzman kişi tarafından tedavi planlaması şeklinde ayarlanır. 

  Seansların sıklığı ve ne zaman sonlandırılacağı uygulamayı yapan kişinin tedavi devamındaki gözlemlerine dayanarak sürekli yeniden düzenlenir.

  Çünkü her bireyde sabit bir genital bölge lazer epilasyonu süreci bulunmamaktadır.

  Genital bölgeye lazer epilasyon uygulamasında lazer ışınları saçan bir cihaz kullanılır. Uzman kişi cihazı kontrollü bir şekilde genital bölgede bulunan tüylerin üzerine lazer atışı yapar.

  Bu atışlar tüylerin köklerinde bulunan foliküllerin zarar görmesine neden olur. Kıl kökleri zarar görünce yeni kılı çıkarırken artık eskisi kadar canlı ve kalın şekilde çıkaramaz. Daha sonra da komple kılların çıkmasını sağlayamaz.

  Bu her kıl için farklı bir süreç olduğundan kimi tüyler daha erken kimileri daha geç yok olur. Bu nedenle de genital bölgedeki tüyleri yok etmek için seanslara ihtiyaç duyulmaktadır. 

  Seans planlaması tedavi sürecinde uygulamayı yapan uzman kişi tarafından belirlenmektedir. Bu da tamamen kişinin genital bölgesinde bulunan tüylerin tedaviye verdiği yanıt ile alakalı olarak bireyden bireye göre farklılık arz eden bir durumdur.

  Süreç her ne kadar uzun veya kısa olursa olsun lazer uygulaması sayesinde kişi genital bölgesindeki tüylenmeden sonraki yaşamı boyunca kurtulmuş olur.


  Soru Ara?

  4.264.796 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.

  Başarılı..
  Kopyalandı..