Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Hamilelikte sigara nasıl bırakılır?

Hamilelikte sigara nasıl bırakılır? sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  foodengineer

  • 2022-11-23 14:36:08

  Cevap : Hamilelikte sigara nasıl bırakılır? sorusunun cevabı;

  Anne adayının hamilelik döneminde sigara kullanması hem kendisinin hem de bebeğinin sağlığı açısından doğru değildir. Emzirirken sigara içmek anne sütünün kalitesini etkileyebilir, sigaranın içindeki zararlı kimyasalların süte geçmesine neden olabilir. Emzirirken sigara içmenin zararlarını bilmenize rağmen bir türlü bu alışkanlığınızdan kurtulamıyorsanız bu konuda profesyonel yardım almayı deneyebilirsiniz.

  İşte sigara alışkanlığından kurtulmanıza yardımcı olacak 10 öneri

  -Çevrenizdeki insanlardan (eşiniz, arkadaşlarınız, aile büyükleriniz) bu konuda yardım ve destek isteyin. Siz sigarayı bırakmaya çalışırken etrafınızda sigara içen insanlar işinizi zorlaştırlar.
  -Sigarayı bırakmak için geçerli nedenlerinizin bir listesini yapın.
  -Her sigara içme isteğinizde kendinizi dışarıya atın ve ciğerlerinizi temiz hava ile doldurun.
  -Sigara içilen ve sizde sigara içme isteği uyandıran ortamlardan uzak durmaya çalışın. Aktif sigara içmek kadar pasif içici olmak da aynı zararı verir. Sigara dumanını hiçbir şekilde solumayın.
  -Sigara içmediğiniz her gün kendinizi ödüllendirin.
  -Sigara içmemenin size olumlu katkılarını bir kağıda yazın ve tekrar tekrar okuyun.
  -Sigaranın bebeğinizin büyüme ve gelişimine olumsuz etkilerini sürekli okuyun. Her sigara yakma isteğinizde bu bilgiler aklınıza gelsin.
  -Sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak materyallerden yardım alabilirsiniz. Bunun için mutlaka doktorunuzun onayını alın.
  -Denemenize rağmen sigarayı bırakmayı başaramıyorsanız vazgeçmeyin ve cesaretiniz kırılmasın.
  -Her şeye rağmen kendi başınıza sıgarayı bırakmayı başaramıyorsanız Sağlık Bakanlığı’nın sigarayı bırakma polikliniklerine başvurulabilir ya da ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’nı arayabilirsiniz.

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.
  HNDPK

  • 2022-11-29 00:41:25

  Cevap : Hamilelikte sigara nasıl bırakılır?

  İlk bebeğime hamile kaldığımda sigara kullanıyordum. Doktorum sigaranın bebeğime verebileceği zararları anlattıktan sonra bırakmak hiç te zor olmadı. Sigara içmeye devam etseydim ve bebeğim buna bağlı bir anomali ile doğsaydı yaşayacağım vicdan azabını düşünüp hemen bırakabildim ve tekrar içmeye de başlamadım çok şükür.

  Cevap Yaz Arama Yap


  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.