Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Hamileyim ve sigarayı azalttım ama bırakamıyorum

Hamileyim ve sigarayı azalttım ama bırakamıyorum sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2022-11-23 23:17:58

  Cevap : Hamileyim ve sigarayı azalttım ama bırakamıyorum sorusunun cevabı:

  Gebelikte sigaradan bahsediyorsanız evet kanıtlanmış ciddi sıkıntılar yaratıyor. bebekte gelişme geriliğine neden oluyor.

  Hamilelikte sigara içmek aynı zamanda diğer sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir. Örneğin;

  1. Vajinal kanama
  2. Plasentanın kısmen ya da tamamının rahim ağzını kapaması ( Plasental previa ) ya da plasentanın doğum öncesinde rahmin iç duvarından ayrılması gibi  plasental problemlerin yaşanma riski
  3. Düşük doğum ağırlığı
  4. Erken membran rüptürü — bebeğinizi çarpmalar, darbelerden vs. koruyan amniyotik membranlar ile çevrili amniyon kesenin doğum başlamadan önce ya da hamileliğin 37. haftası öncesinde yırtılma ya da akma durumu
  5. Preterm doğum
  6. Kalp, kol ve bacaklar, kafatası, kaslar ve diğer bölgeleri içeren doğum kusurları
  7. Gebelik kaybı

  Gebelikte sigara içmek aynı zamanda bebeğiniz doğduktan sonra da bebek sağlığını etkileyebilir. Örneğin:

  1. Ani bebek ölümü sendromu (ABÖS)
  2. Karın ağrısı
  3. Astım
  4. Solunum enfeksiyonu
  5. Çocuklarda obezite
  Bazı araştırmalar, hamilelikte sigara içmenin, çocukların duygusal gelişimini, davranışlarını ve öğrenme yetilerini de etkileyebileceğini göstermekte. Hamilelikte sigara içmek çocukların kendi doğurganlıklarını bile olumsuz yönde etkileyebilir.


  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.

  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.