Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Hamileyken limon yemenin zararı olur mu?

Hamileyken limon yemenin zararı olur mu? sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  foodengineer

  • 2022-11-23 14:07:27

  Cevap : Hamileyken limon yemenin zararı olur mu? sorusunun cevabı;

  Hamilelik sürecinde limonun tüketilmesi çok zararlı olmaz. Kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olan limon kemikleri de güçlendirmektedir. Limon C vitamini açısından zengindir.

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.
  HNDPK

  • 2022-11-29 20:32:21

  Cevap :

  Hamileyken limon yemenin zararı olur mu?

  Limon hamilelikte özellikle ilk trimestarda oldukça sık tercih edilen bir besindir. Limon en çok C vitamin içeren besin kaynağıdır. Limon oldukça sağlıklı bir besindir. Limon C vitamini açısından oldukça zengin olduğu bilinmektedir. Fakat limon aynı zamanda oldukça yüksek bir şekilde B6 vitamini de içermektedir. Limonda %50 miktarında lif bulunmaktadır. Bu lif beslenme açısından oldukça önemlidir. Özellikle hamilelikte limonun içerdiği kalsiyum ve magnezyum bebeğim ekmek gelişimi oldukça iyi etkileyerek bebeğin iskelet siteminin oldukça sağlıklı olmasını sağlar.

  İçerdiği C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin oluşturulmasında oldukça etkilidir. Limonun özellikle ilk trimesterda kullanılmasının nedeni mide bulantısını önlemesidir. Limon hamilelik döneminde korkulmadan tüketilebilir. Limon hamilelikte limonlu su olarak gün içine dağıtılmak üzere bir litre olarak tüketilemesi oldukça yararlı olacaktır.


  Cevap Yaz Arama Yap


  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.