Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Hangi bebek mamasını kullanmalıyım?

Hangi bebek mamasını kullanmalıyım sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2021-06-17 00:40:36

  Cevap : Hangi bebek mamasını kullanmalıyım? sorusunun cevabı:

  Zamanında bende kızıma bir dönem hazır mama kullandım. Sütüm az geldi bebeğimin kilo alımı yavaştı. Ek gıda döneminde de tadımlara başlamıştık. Ben tercihimi SMA dan yana kullandım 2000 li yıllarda bu mamayı kardeşime kullanmıştık. İçeriğini faydalarını bildiğim için kendi kızıma SMA gold  serisini kullandım 5 ay kadar memnun kaldım. Kızımın kilo alımı iyiydi tadını sevmişti.

  Hazır Mama Çeşitleri

  SMA bebek maması de denilen SMA, "Simulated Milk Adaptation" uygulamasının baş harfleri ile ortaya çıkmış bir marka. Bebek beslenmesindeki 100 yıllık tecrübesiyle hem yurt içinde hem yurt dışında bilinen SMA mama, yaşa uygun eşsiz protein teknolojisiyle bebeğinin yaşına uygun miktarda ve kalitede protein içeriği sağlar. Bebeğinin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik içeriğiyle anne sütüne en yakın mama seçeneklerinden biridir. Uzun zincirli PUFA ilavelidir. A, D, E, K, C, B1, B2 ve B12 kaynağıdır. Gluten içermez.

  SMA bebek mamasını Optipro ve Comfort olmak üzere 2 ürün çeşidi var. SMA Comfort, hiç anne sütü alamayan bebekler için üretiliyor. SMA Optipro ise hem anne sütü alan hem de mama içen çocuklar için. SMA bebek mamasının; 400 gr, 800 gr ve 1000 gr olmak üzere ihtiyaca yönelik farklı boyutlarda ürünleri var.

  Hero Baby Nutradefense devam sütleri, Hero Bebek beslenme uzmanları tarafından yıllar süren çalışmalar sonucunda geliştirilmiş. Sadece 6 ayın üzerindeki bebeklerin beslenmesi amacıyla kullanılmaya uygun olan Hero Baby bebek sütünün doğumdan itibaren 3 yaşa kadar kullanabileceğin 1-2-3 numaralı ürün grupları var.

  Hero Baby bebek sütü A, C, E, B2, B12 vitaminleri ve biotin kaynağıdır. Nükleotit, omega-3, omega-6 yağ asitleri, çinko, selenyum, Yüksek K vitamini ve prebiyotik içerir.

  Hipp, organik bebek maması markası olarak dikkat çeker. Tamamen organik süt kullanılarak üretilen Hipp bebek maması, gluten ve ilave şeker içermez. İçeriğindeki bileşenler ile anne sütüne eş değer mamalardan biri. İçeriğinde beyin, göz ve sinir sistemi gelişimi için önemli olan omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bulunur.

  Aptamil 1 Bebek sütü'nün içinde prebiyotik lif, omega-3, omega-6, uzun zincirli PUFA; (balık yağı içeriği DHA), taurin, nükleotit, vitamin ve mineraller bulunur. İçeriğindeki patentli prebiyotik lif karışımı ve postbiyotikler bebeğinin bağışıklık sistemini destekler.

  Anne sütü eksikliğinde ya da yokluğunda bebeğine vereceğin çocuk devam sütünün anne sütüne benzer özellikler göstermesi için prebiyotik içermesi önemli. Aptamil'in en belirgin özelliği ise anne sütündeki prebiyotik liflere en yakın etkiyi göstermesi. Klinik çalışmalarla da kanıtlanmış olan bu özelliği ile Aptamil, anne sütüne en yakın bebek maması markası önerilerimiz arasında yer alıyor. Avrupa Birliği Regülasyonu'nun onayladığı tek prebiyotik karışım olmasıyla dikkat çeken Aptamil, aynı zamanda 40 yıldır devam eden araştırmaları olan, bilim insanları ve uzmanlardan oluşan anne sütü araştırma merkezine sahip.

  İlave şeker içermez. Yalnızca, anne sütünde doğal olarak bulunan süt şekeri yani, laktoz içerir. Etiket üzerinde yer alan "şekerler" bilgisi mevzuat gereği zorunlu gösterim şeklidir ve sütte bulunan laktozu ifade eder (Karbonhidrat kaynağı %100 laktozdur.).

  Anne sütüne en yakın mama markası önerilerimizden biri de Bebelac. Yenidoğan için hazırlanmış olan Bebelac 1’in içeriğinde; demir, omega-3, omega-6, protein, kalsiyum, folik asit, vitamin, mineral, prebiyotik lif, balık yağı, nükleotit ve taurin bulunur. Demir içeriği ile bilişsel gelişimi destekler.

  Doğumdan itibaren kullanabileceğin Bebelac Gold ise fermente içeriklidir. Bebelac Gold, fermente edilmiş yoğurt ve kefir gibi besinlerdekine benzer bir mayalama sürecine sahip. Sindirime yardımcı olur, gaz ve kabızlık yapmaz. Fermantasyon sayesinde yararlı bakteriler, bebeğinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin emilimini arttırır. Bebelac'ın 350 ve 900 gram olmak üzere 2 adet ürün boyu var.

  İlave şeker içermez. İçeriğinde yalnızca, anne sütünde doğal olarak bulunan, süt şekeri dediğimiz laktoz vardır. Etiket üzerinde yer alan "şekerler" bilgisi mevzuat gereği zorunlu gösterim şeklidir ve sütte bulunan laktozu ifade eder.

  Şimdi Anne  Yorumlarına Bakalım biraz sizlerde yorum kısmına deneyimlerinizi ekleyebilirsiniz

  Güzeliss
  Bebeğim doğduğundan beri mama vermek zorunda kaldım sutum yetmedi. sadece emzirdigim zamanlarda kilo alamadı. Bu yüzden mamaya başladık. İlk aptamil verdim sonra gaz yapıyo diye duydum ve sma mama aldım ama onu hiç sevmedi kızım. En son bebelac gol aldık ve cok severek içiyo. Doktor en çok hangi mamayi severek içerse onu ver demişti. Ama emin olamıyorum bi türlü sma daha besleyici diye duymuştum ama onu icmiyo kızım. Bebelac iyi midir bu besleyici olma konusunda? Kullanan anneler den yorum bekliyorumnm bu arada şu anda 2 buçuk aylık :)

  Arabesk
  Butun mamalar katki ve koruyucu madde iceren .ve cocuklarin bagisiklik sistemini yeterli guclendirmeyen urunler.. keske eskiler gibi pirinc unu filan verebilse anneler.. cok uzuluyorum bu kimyasala bulasan bebeklere

  Karınca
  Ben hipp 1 kullandim simdi sma gold kullaniyorm bende doymadigi zamanlar veriyorum dr bu ikisini onerdi. Hipp biraz daha pahali sadece

  M..ra
  Canım meraba bende bebegıme dogdugu andan ıtıbaren mama verdım.. Sımılac kullanıyorum bebegım suan 5 bucuk aylık ve kılosu gayet yerınde ve cok kalıtelı bır mama seker ıcermıyor.. Aptamılde bıldıgım kadarıyla seker var dıye bılıyorum. Sımılac kullanmanı onerırım gaz sıkıntımızda hıc olmadı hala kullanıyorum cok memnunum.

  hazır mama önerileri
  Zeus1 Takipçi

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.
  Bilge kız

  • 2021-06-17 00:39:18

  Cevap : Hangi bebek mamasını kullanmalıyım?
  ilk altı ay bebeklerimize mümkün mertebe anne sütü vermemiz gerekmektedir. 6 ay sonunda ek gıdalar tavsiye ediliyor benim oğlum 6 aylık iken anne sütünü bıraktı benden bir çok doktor ve siteden araştırma yaptım ama en iyi takviye verici mamanın deneyerek buldum. Aptamil öneriyorlardı ama benim çocuğuma aptamil çok ağır geldi. BEBELAC GOLD iyi geldi. Bir anne olarak çocuğumuzun en iyi gıdayı en iyi şekilde almasını istiyoruz ben emmeyi erken bırakmış bir bebeğin annesi olarak mutfağımı bir laboratuvar gibi kullandım çocuğuma ne iyi geliyor bunu deneyip buldum faydalı sebzelerle çorba kemik ilikleri ile çorbalar yaptım. SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUM.
  ZeusBİLGİNİN IŞIĞI2 Takipçi

  Cevap Yaz Arama Yap


  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.