Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

İçinde bulunduğumuz galaksinin ismi

İçinde bulunduğumuz galaksinin ismi sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2023-11-10 12:07:33

  Cevap :

  İçinde bulunduğumuz galaksinin ismi, SAMANYOLU'dur. Samanyolu, Milky Way olarak da bilinir. Latince ismi ise "Via Lactea" dir. Samanyolu, spiral bir galaksidir. Merkezde bir çubuk ve bu çubuğun etrafında sarmal kollar bulunur. Samanyolu'nun çapı yaklaşık 100.000 ışık yılı ve kütlesi yaklaşık 1.5 trilyon güneş kütlesidir.

  Samanyolu, adını, gece gökyüzünde görülen beyazımsı şerit görünümünden alır. Bu şerit, Samanyolu'nun merkezinden gelen ışıkların Dünya'nın atmosferinde dağılmasıyla oluşur.

  Samanyolu, içinde milyarlarca yıldız ve gezegen barındırır. Bu yıldızlardan biri de Güneş'tir. Güneş, Samanyolu'nun merkezinden yaklaşık 26.000 ışık yılı uzaklıkta yer alır.

  Samanyolu, Dünya'dan yaklaşık 25.000 ışık yılı uzaklıktadır. Bu nedenle, Samanyolu'nu tamamıyla görmek imkansızdır. Ancak, teleskoplar sayesinde Samanyolu'nun bazı bölümlerini görebiliriz.

  Samanyolu, evrende bulunan milyonlarca galaksiden biridir. Samanyolu'nun içinde bulunduğu yerel grupta yaklaşık 50 galaksi bulunur. Bu galaksiler, kütle çekimi etkisiyle birbirlerine bağlıdırlar.

  Samanyolu, evrende sürekli olarak hareket halindedir. Samanyolu, yaklaşık 220 km/s hızla hareket eder. Bu hareket, Samanyolu'nu galaksilerarası boşlukta bir yolculuğa çıkarır.

  Samanyolu'nun geleceği henüz bilinmemektedir. Ancak, Samanyolu'nun diğer galaksilerle etkileşime girmesi ve sonunda başka bir galaksiyle birleşmesi ihtimali vardır.


  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-11-10 12:07:56

  Cevap : İçinde bulunduğumuz galaksinin adı Samanyolu Galaksisi'dir (Milky Way Galaxy). Samanyolu, yerçekimi etkisi altında dönen milyarlarca yıldız, gaz ve toz bulutundan oluşan bir sprial galaksidir. Adını, gece gökyüzünde gözlemlenen sürekli beyaz bir şerit şeklinde görünmesinden almıştır. Latince ismi ise "Via Lactea" dir.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.