Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

İkili tarama testinde ne belli oluyor?

İkili tarama testinde ne belli oluyor? sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  foodengineer

  • 2022-11-24 09:52:39

  Cevap : İkili tarama testinde ne belli oluyor? sorusunun cevabı;

  İkili tarama testi bebekte Down sendromu, Edwards sendromu ve Patau sendromu olup olmadığını kesin olarak söyleyemez. Ancak bebeğin bu duruma sahip olma şansının daha düşük veya daha yüksek olup olmadığını gösterir. Bebeğini bir rahatsızlık geçirme olasılığı daha yüksekse, ebeveyn adaylarına daha kesin bir "evet" veya "hayır" yanıtı veren ileri tanı testi sunulur.

  Orak hücre ve talasemi için tarama testleri, taşıyıcı olup olmadığınızı veya bu koşullara sahip olup olmadığınızı kesin olarak söyler. Ancak bebeğin rahatsızlığı olup olmadığını göstermez.

  Anne veya baba adayı eğer taşıyıcıysa veya rahatsızlığı varsa, bebeğin etkilenip etkilenmediğini öğrenmek için yine ayrı tanı testleri önerilir.

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.
  HNDPK

  • 2022-11-29 21:03:52

  Cevap : İkili tarama testinde ne belli oluyor?

  Gebeliğin 11-14 haftaları arasında Trizomi 21 (Down Sendromu) ,Trizomi 18 ve Trizomi 13 denilen kromozomal anomalileri saptamaya yönelik bir testtir. 2 li testin 3 lü teste göre avantajı gebeliğin erken döneminde yapılarak olumsuzlukların daha erken yakalanmasına yardımcı olur. Bir de 2 li test 3lü teste göre daha hassas bir testtir. Down sendromu ve Trizomi 18 vakalarının neredeyse % 90’ ına tanı koydurur.

  Cevap Yaz Arama Yap


  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.