Nedir.Org
 • 1
3240
10
Okunma
5
Cevap
1
Soru :

İslam Dinini Başlangıçta Daha Çok Gençlerin Tercih Etmesinin Sebepleri Nelerdir

Ödev cevabı için bana örnekleriyle yardımcı olur musunuz

Bölüm: Soru Cevap
Durum: Çözüldü
Tarih: 3 gün önce
0 kişi takip ediyor

Verilmiş Cevaplar


152021-10-14 05:00:01 #
Cevap :

İslam dinini başlangıçta daha çok gençlerin tercih etmesinin sebepleri nelerdir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

İslam dinini başlangıçta daha çok gençlerin tercih etmesinin sebebi gençlerin o yaşlarda daha kafalarında her şeyi tam belirleyememeleri ve arayış peşinde olmalarıdır . O yüzden gençlere bir şeyleri anlatıp kabul ettirmek daha kolaydır. Ama yaşlı insanları ikna etmek daha zordur. O zamanın şartlarını düşünürsen karşı çıkan bir sürü huysuz yaşlı vardır.

Yüce İslam dini insan hayatında bir kez gelen ve değeri pek bilinemeyen gençlik yılları için çok daha mühimdir. Hareketli ve aynı zamanda da oldukça tehlike arz eden gençlik yıllarında İslam dini tarafından hak yoluna çağırılmakta ve büyük günahlardan bu vesile ile uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır.

Bazı gençler İslam dinine mensup aileler tarafından İslami şartlara uygun şekilde yetiştirilirken ne yazık ki bazı gençler ise bu durumdan mahrum bırakılmak zorunda kalmaktadır. Bu durum uyuşturucu, alkol, sigara, zina gibi büyük günahlara vesile olmaktadır.

Bu nedenle gençler İslam dininin kolları altında rahat bir vicdan ile vatana ve millete hayırlı birer genç olarak yetişmeye özen göstermektedirler. İslam dini tarafından özenle yetiştirilen gençler aile büyüklerine, eş, dost ve akrabalarına karşı daha fazla sorumluluk ve sevgi taşımaktadırlar.

İlgili arama sonuçları:
  0 kişi beğendi

  Cevap Yaz


  ×
  Seç Değiştir  ×
  Seç Değiştir

  ×
  Örnek 1 : https://www.youtube.com/watch?v=0zuBFyfQ3Qc
  Örnek 2 : https://vimeo.com/8802569
  Soru Cevap Bölümü Yeni Sorular

  Nedir.Org Soru Cevap Uygulaması (Ücretsiz)

  Geri
  Geçmiş
  Soru Sor
  Arama
  Menü
  Kapat
  Hareket Dökümü
  Nedir.Org Play Store'da Nedir.Org Cevaplar bildirimle cebinizde
  3.892.764 Soru Cevap
  İNDİR - Şimdi Play Store'da.
  Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı , Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul edersiniz.. Detay. ×