Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Kıyıları koruyan gemi

Bulmacada "Kıyıları koruyan gemiye ne denir" sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 3 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2024-06-11 11:46:33

  Cevap :
  Bulmacada 'Kıyıları koruyan gemi' nedir sorusunun cevabı:
  Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Kıyıları koruyan gemi' sorusunun yanıtı 10 harflidir ve cevaba ise Vardakosta yazabilirsiniz.


  İlgili bulmaca soruları:
  1. kıyıları koruyan gemi
  2. eskiden kıyıları koruyan gemilere verilen ad bulmacada


  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Tugcedogus

  • 2024-06-11 11:46:33

  Cevap :
  Sözlükte Vardakosta Nedir:
  Kıyıları koruyan gemilere verilen ad
  Cümle 1: Bu sözlerimizden dolayı bizi ukalâlık veya hocalık taslamakla vasıflandıracaklar olacaktır. - B. Felek
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2024-06-11 11:47:49

  Cevap :

  Kıyıları koruyan gemilere vardakosta, sahil güvenlik gemisi veya deniz muhafız gemisi denir.

  Bu gemiler, çeşitli görevler üstlenerek kıyı şeridinin ve deniz sınırlarının güvenliğini ve emniyetini sağlamaktan sorumludur.

  Sahil güvenlik gemilerinin bazı önemli görevleri şunlardır:

  1. Arama ve kurtarma: Deniz kazalarında veya acil durumlarda denizcilere ve diğer insanlara yardım etmek.
  2. Deniz kanunlarını uygulamak: Yasa dışı balıkçılık, kaçakçılık ve diğer yasadışı deniz faaliyetlerini önlemek.
  3. Sınır güvenliğini sağlamak: Deniz sınırlarının ihlalini önlemek ve yasa dışı göçü engellemek.
  4. Çevre koruma: Deniz kirliliğini önlemek ve deniz ekosistemini korumak.
  5. Deniz trafiğini düzenlemek: Deniz taşıtlarının güvenli ve düzenli bir şekilde seyretmesini sağlamak.

  Sahil güvenlik gemileri, farklı boyutlarda ve kapasitelerde olabilir. Küçük devriyeler için kullanılan küçük botlardan, büyük arama ve kurtarma gemilerine kadar uzanan bir yelpazede çeşitli gemiler kullanılır.

  Bu gemiler, modern navigasyon, iletişim ve radar sistemleri ile donatılmıştır. Ayrıca, denizcilerin ve diğer personelin acil durumlarda kullanabileceği helikopter pistlerine de sahip olabilirler.

  Sahil güvenlik gemileri, denizcilik ve deniz güvenliği için hayati önem taşır. Bu gemiler, kıyı şeridimizi ve deniz sınırlarımızı korumada ve denizcilerin ve diğer deniz kullanıcılarının güvenliğini sağlamada önemli bir rol oynar.

  Cevap Yaz Arama Yap

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..
  Son Cevaplar
  1. E devletten çocuğumun sınıf şubesi öğrenme
  2. E devletten sınıf şubesi öğrenme nasıl yapılır
  3. müzikte yarı yavaş bir biçimde çalınmak bulmaca
  4. C . H. Cooley , grupları sınıflandırmada karşılıklı ilişki ve iletişimden yola çıkmıştır . Il - Tönnies grubun üyeleri arasındaki ilişkilerden yola çıkarak bir siniflama yapmaktadır . - lll Toplumsal grupları siniflandırma çabalarının en kapsamlısı G. Gurvitch'e aittir . IV - Cemiyet olarak isimlendirilen topluluklar gönüllü ve bilinçli uye alunan grupları - ifade etmektedir . Toplumsal grupların sınıflandırılması ile ilgili bilgiler düşünüldüğünde yukarıdaki cümlelerden . hangisi veya hangileri doğrudur ? a ) II ve IV . b ) l. ll. III ve IV c ) I ve Ill d ) Ill ve IV e ) I ve IV
  5. vajina yanması nasıl geçer doğal yöntemler
  6. Emekli sandığı emekli maaş hesaplama
  7. Onur belgesi e okulda gözükür mü
  8. Dinin sosyolojik algılanışıyla dinl algılanışı arasında yaşanan zıtlaşmayı ifade eden " Din konusunda alabileceğimiz ikl aşıkár pozisyon vardır . Ya inanırsınız ya da inanmazsınız . Bu durumun da doğal iki sonucu olacaktır . Ya sosyolojiyle ilgili her şey aşkın bir hakikat tarafından aşkınlaştırılır : ya da bütün bunlar gerçekte var olmayan şeylerle ilgili mantıksız hurafeler olarak görülür . " Anlatısının ara formu olarak yaşanan din için hangisi söylenebilir ?a) Dinler aşkındır . b)Dinlerin bazı ozellikleri aşkınken bazı kısmı sosyal inşadır . c)Dinlerin tamamı insan kaynaklıdır .d) Dini hayatı oluşturan gerçekliğin tamamı llahidir .e) Dinler sosyal inşadır .
  9. RoK oyununda 100 Cevher ile satın alınabilen altın tuğlalı bir yol bulunmaktadır. Bu yolun adı nedir?
  10. "Öğrencilerin sınav kâğıtlarını okuyorum. Çoğunda bir yığın bilgi var, fakat konu ile ilgisi yok ve karma karışık. Kompozisyon işte bunların zıddıdır.


  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.