Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.
4414

Osmanlı devletinde şehzadeleri belli sancakta gönderilmesi

Osmanlı devleti öde şehzadeleri belli sancakta gönderilmesi sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2022-05-24 12:08:53

  Cevap :

  Sancak Sistemi Nedir: Hükumdar çoçuklarının devlet yönetim tecrübesi kazanmaları amacıyla, başlarında lala ları olmak koşuluyla, bazı bölgelere sancak beyi olarak atanmasıdır.

  Sancak Sisteminin Amacı: Hükumdar çoçukları, devlet ve yönetim tecrübesi kazanmış ve Sancakta oluşan orduyu komuta etmiştir. Hükumdar adayları, halk ile iç içe olur ve Hükumdar olduğunda nasıl bir halkı yönetecek ise tanırlar.

  Sancak Sistemi Tarihi: Osmanlı Devletinde sancak sistemi kuruluş döneminde Orhan Gazi tarafından başlatılmıştır. Şehzadelerin tahta çıkmadan önce tecrübe kazanabilmeleri için sancaklara vali olarak gönderilirlerdi böylelikle de eğitilirlerdi. Kütahya, Amasya, Manisa, Trabzon gibi bir çok ilde sancaklar vardı fakat tahta çıkacak olan şehzade tahta çıkmadan önce son olarak Manisa'daki sancağa gönderilirdi.

  Soru Ara?

  4.264.796 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.

  Başarılı..
  Kopyalandı..