Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Paranox s fitil bebekler için

Kullanan var mı?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  foodengineer

  • 2023-01-20 12:42:24

  Cevap : Paranox s fitil bebekler için Kullanan var mı? sorusunun cevabı;

  Doktor 3 aylıkken sünnet olan oğluma vermişti ağrı kesici ateş düşürücü özelliği var ama ben çok sağlıklı bulmadığım için sadece ağrısının çok olduğu ilk gün verdim bir tane bir daha vermedim. Ama geçtiğimiz hafta yüksek ateşimiz oldu ne verdiysek düşmedi ateşi tehlikeye atmamak için 1 tane daha kullandım, şuan 11 aylığız. Genellikle iki yaşından sonra erkek bebeklere hiç önerilmez, sakıncalı bulunur.

  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Zeus

  • 2023-01-23 00:42:21

  Cevap : Pranox Suppozituar olarak geçen Paranox S fitil kısaca; soğuk algınlığı ya da aşı sonrası reaksiyonlarda, boğaz hastalıklarında ve enfeksiyon nedeniyle ile gelişen ağrılı - ateşli rahatsızlıklarda kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir fitildir.

  İçeriğindeki analjezik ve antipiretik (ateş düşürücü) etki gösteren parasatemol ile , vücut ısısının normale dönmesini sağlayarak, yüksek ateşi kontrol altına alır.

  Paranox Fitil Nasıl Kullanılır?

  Paranox Fitil çocuklarda rektal yoldan, anüs bölgesinden yerleştirilmek suretiyle kullanılır. Tercihen çocuk büyük dışkısını yaptıktan sonra yerleştirilmelidir.

  Fitili ambalajdan çıkarınız, kullanmadan önce erimesinden kaçınmak için mümkün olduğunca kısa süre elde tutmak gerekir. Fitil rektum içine yavaşça itildikten sonra çocuğunuz birkaç dakika daha yatış pozisyonunda kalmaya devam etmelidir. Fitil bütün olarak uygulanmalı ve uygulama öncesi kırılmamalıdır.

  Paranox Fitil Bebeklerde ve Çocuklarda Kullanımı Nasıldır?

  Bebeklerde Paranox kullanımı dozajı ve sıklığı ile ilgili mutlaka doktorunuza danışmalısınız, doktorunuz bebeğinizin bu fitili kullanıp kullanılmayacağı hakkında doğru bilgiyi verecektir. Dilerseniz aşağıdaki prospektüs bölümünden bu konudaki ayrıntılara bakabilirsiniz.

  Doktorların bebekler ve çocuklardaki hafif ve orta şiddetteki ağrı ve ateş belirtilerini tedavi etmek için Paranox fitil kullanımı, reçete etmesiyle mümkündür. Fitili kaç adet ve hangi süre aralıkları ile kullanılacağı konusunu doktorunuz belirleyecektir.

  Fitil yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra, 1-2 saat beklenmeli ve yeniden ateş ölçülmelidir. Fitil uygulamasından sonra bebeğin/çocuğun uyku durumuna geçmesi normaldir. Fitil, içerisindeki maddeler yardımıyla ateşi kontrol altına almaya çalışırken vücut dinlenme aşamasına gelecektir.

  Önemli

  Doktorlar, ateşin yükselmesi sebebiyle fitil ya da şurup kullanımından sonra ateşteki beklenen düşüşün 1 ya da 1.5 derece civarında olacağını belirtiyorlar. Daha fazla düşüş için ilaç miktarını artırmanın havaleye sebep olabileceğini söylüyorlar. Bu sebeple ateş düşürücü bir ilacı mutlaka ve mutlaka doktorunuzun önerdiği dozajda kullanmalı asla bu dozajı aşmamalısınız.
   
  Uzmanlar, yüksek ateş esnasında çocuğunuzun ani soğuk su vs. ile temas etmesinin ve ani ateş düşmesinin havaleye yol açabileceğini de belirtiyorlar. Çocuğunuzun ateşi yükseldiğinde, doktorunuzun önerisi ile fitil ya da şurup kullandıktan sonra ateşinde bir düşüş görmediyseniz, bu durumda endişeye kapılmadan hemen doktorunuzu aramalısınız ve doktorunuzdan gelen öneriler çerçevesinde hareket etmelisiniz. Çevreden duyduğunuz kulaktan dolma bilgilerle asla hareket etmeyiniz.

  Cevap Yaz Arama Yap

  Cevap Yaz
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.