Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Sezeryan doğum sonrası zorlukları

Sezeryan doğum sonrası zorlukları sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 3 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  foodengineer

  • 2022-11-24 10:15:56

  Cevap : Sezeryan doğum sonrası zorlukları sorusunun cevabı;

  Sezeryan doğum sonrası kesi yerinde bir miktar ağrı hissedersiniz ve sezaryenden sonra altı haftaya kadar hafif bir kanama veya akıntı olabilir. Bu normal.

  Ancak aşağıdaki belirtiler doktorunuza çağrı yapılmasını gerektirir, çünkü bir enfeksiyona işaret edebilirler:

  İnsizyon bölgesinde kızarıklık, şişme veya irin sızması
  Kesi yerinde ağrı
  38 ° C'den yüksek ateş
  Vajinadan kötü kokulu akıntı
  Ağır vajinal kanama
  Bacağında kızarıklık veya şişme
  Nefes almada zorluk
  Göğüs ağrısı
  Memede ağrı
  Ayrıca, üzgün hissediyorsanız ve özellikle bebeğinize zarar verme düşünceniz varsa, ruh hakkında endişe ediyorsasanız doktorunuzu arayın.

  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.
  HNDPK

  • 2022-11-30 22:29:04

  Cevap : Sezeryan doğum sonrası zorlukları

  Sezeryan doğum yapan anneler normal doğum yapanlara göre daha geç iyileşme gösterirler. Bunun nedeni bebeğe ulaşmak için 7 kat kesi atılmasıdır.Bu tabakalar doğum gerçekleştikten sonra tek tek dikilir. Bu yüzden kesi yerinizin iyileşmesi uzun sürer. Buna bağlı olarakta ağrı oranı yüksek olur ve hareket kısıtlığı bir süre devam eder. Bebeğinizin bakımını yaparken zorlanabilirsiniz.  En azından 15-20 gün yanınızda mutlaka size yardım eden biri olmalı.

  Cevap Yaz Arama Yap

  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2022-11-30 22:52:04

  Cevap : Sezeryan doğum sonrası zorlukları 

  Özellikle bazı özel hastanelerde doğumdan hemen sonra rahimin kendini toplaması ve hızlı iyileşmesi için verilen suni sancı en zoru diyebilirim. Bir çok ağrıya eşlik eden suni sancı ağrısı çekilmez oluyor.
  Bağırsak gaz çıkarmadan beslenmenin olmaması anne sütünü olumsuz etkileyebiliyor.
  Bilinenin aksine sezaryen doğum normal doğumdan daha zordur. Doğum diyoruz fakat normal bir ameliyattan farkı yok fazlası vardır. Malesefki anestezinin etkileri anne adayını çok zorlar. 
  Baş ağrısı, sırtağrısı, gaz sancısı, kesi bölgesindeki ağrı, acı bu liste malesef uzar gider.  İlk ayağa kalkma ve yürüme işlemleri malesef sancılı ve zor olabiliyor.
  Dikkat edilmezse yaranızın enfeksiyon riskide çok fazla oluyor. Siz bütün bunları yaşarken bebeğinizin de bakıma ihtiyacı oluyor henüz kendini idare edemeyen anneyi bekleyen minik bir bebek düşünün. Ailenizden yardım almadan bu süreci atlatmak kolay olmayacaktır.

  Cevap Yaz Arama Yap


  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.




  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?













  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.