Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Sezeryan doğumdan sonraki bel ağrısına ne iyi gelir?

Sezeryan doğumdan sonraki bel ağrısına ne iyi gelir? sorusunun cevabı bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 2 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  Sende Cevap YazArama Yap

  İşte Cevaplar


  BİLGİNİN IŞIĞI

  • 2022-11-26 00:57:09

  Cevap : Sezeryan doğumdan sonraki bel ağrısına ne iyi gelir? sorusunun cevabı:

  Soğuk-sıcak kompresler, masaj,egzersiz, doktorunuzun vereceği ağrı kesici hap ve jeller ağrı şikayetlerinizin geçmesinde etkili olacaktır

  Epidural ya da spinal anestezi, doğum sonrası omuriliğe yakın yerlerdeki kaslarda spazma neden olabilir. Bu spazmlar, doğumdan sonra haftalarca ya da aylarca devam edebilir. Yani doğumda yapılan anestezi de sırt ağrılarına yol açabilir.

  Sezaryenden önce aldığınız epidural ya da spinal anestezi doğumdan sonraki haftalarda sırt ağrısı yaşamanıza neden olabilir. 
  Epidural anestezinde omuriliğin etrafına anestezi yapılırken spinal anestezi de ise anestezi, omuriliğe daha yakın şekilde yapılır. Spinal anestezi, bölgenin daha hızlı uyuşmasını sağlarken epidural anestezide bu süre uzayabilir. Anestezi türü, doğumun nasıl gerçekleşeceğine göre değişiklik gösterecektir.


  Cevap Yaz Arama Yap

  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.
  foodengineer

  • 2022-11-23 11:07:56

  Cevap : Sezeryan doğumdan sonraki bel ağrısına ne iyi gelir? sorusunun cevabı;

  Epidural veya spinal anestezi sonrası oluşan bel ağrıları genelde kısa sürer; birkaç gün veya birkaç hafta içinde kendiliğinden geçer. Asetaminofen (Parol vb) ağrı kesiciler yeterli olur. Sıcak veya soğuk kompres uygulanabilir.

  Cevap Yaz Arama Yap


  Cevap Ara?

  7.194.347 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Son Cevaplar

  1. Eski dilde kısıtlama bulmaca
  2. Aşağıdaki düşünürler ile kavramlara dair eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
  3. Aşağıdakilerden hangisi iktidarın sembolik kaynaklarından biridir?
  4. Siyaseti açıklamaya yönelik olan aşağıdaki yaklaşımlardan hangisi, siyasette olanla değil de, olması gerekenle ilgilenmektedir?
  5. Siyaset bilimi, iktidarın toplumsal yaşamdaki işleyişi, paylaşımı ve dağılımı, bireylerin siyasal tercihlerinin belirlenmesinde toplumsallaşmanın rolü gibi konularda hangi bilim dalının araştırmalarından yararlanır?
  6. "Politika" adlı eserinde devleti ve devlet yönetimiyle ilgili süreçleri bir inceleme ve gözlem konusu olarak ele alan, zamanın siyasal sistemlerini karşılaştırmalı bir biçimde ortaya koyarak siyaset biliminin temellerini atan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  7. " Kanunların Ruhu" adlı kitabında iklimin ve coğrafi özelliklerin yasalar ve siyasal davranışlar üzerinde ciddi anlamda etkisi bulunduğunu iddia eden düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  8. İktisadi zihniyetle dini inançlar arasında kurduğu ilişki ile Protestan ahlak anlayışının kapitalizmin doğuşunda oynadığı rolü ortaya koyan düşünür aşağıdakilerden hangisidir?
  9. Aşağıdakilerden hangisi 1948 yılında Paris'te UNESCO'nun düzenlediği çalışmada Siyaset Biliminin ilgilendiği temel konulardan biri olarak yer almamıştır?
  10. 1963'te Amerika'da gerçekleştirilen sıradan insanın otoriteye nasıl sorgusuzca itaat ettiğini ve bunun sonuçlarını ortaya koyan Milgram Araştırması sosyal bilimlerde kullanılan hangi tekniğin örneklerinden birisidir?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.