Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.
19446

 • Felsefe
 • 1 yıl önce
 • 1 Cevap
 • 105225 Kez

Skolastik düşünce nedir ilk nerede ortaya çıkmıştır?

Skolastik düşünce nedir ilk nerede ortaya çıkmıştır?

Bu soruya 1 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  muzur06

  • 2020-12-11 02:22:37

  Cevap : Skolastik düşünce nedir, ilk nerede ortaya çıkmıştır?

  Skolastik düşünce:
  Ortaçağda Kiliselerin baskın olduğu bir dönemde kilisenin özgür düşünce ortamına karşı çıkan düşünce tarzına skolastik düşünce denir. MS 375 ile 1453 yıllarını kapsayan dogmalara körü körüne inanılan Avrupa'nın karanlık çağıydı.  
  Orta Çağ'da kilise, bütün ana güçlerin de üzerindeydi. Kilise endülüjans (cenneti vaat etme) ve aforoz (dinden çıkarma) yetkisine sahipti. Aforoz bir ülkenin tümüne de uygulanabilirdi. Buna enterdi Batı Hristiyanlığını temsil eden Katolik Kilisesi, dinî hakların yanı sıra dünyevi haklara da sahipti. Din adamları (rahipler) sınıfının nüfuzu oldukça genişti. Avrupa’da laik devlet anlayışı yoktu. Papa’nın krallara taç giydirmesi, aforoz yetkisini elinde bulundurması, Haçlı seferleri düzenlemesi gibi olgular Kilise’nin siyasi güç ve otoritesini gösterir. Ayrıca, Kilise’nin elinde geniş topraklar vardı.
  Rönesansın sonucunda skolastik düşünce yerini bilimsel düşünceye bırakmıştır.
  Soru Sor
  Aradığın cevap bu değil mi sor hemen yanıtlayalım.

  Soru Ara?

  4.264.796 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Felsefe Bölümü Yeni Sorular
  1. Platon'un Sorular Kısaca açıklayınız. 2. Antik Yunan'da Atina'nın felsefe merkezi olmasının sebeplerini açıklayınız. 1. Felsefi düşüncenin yaygınlaşmasında sözlü anlatım mı yoksa yazılı anlatım mı daha etkilidir? Tartışalım ekonomik sebepleri tartışınız. Aşağıda verilen şiiri dikkatlice okuyunuz. Felsefenin doğuşunda etkili olan toplumsal ve DEFNE ORMANI Köle sahipleri ekmek kaygusu çekmedikleri İçin felsefe yapıyorlardı, çünkü Ekmeklerini köleler veriyordu onlara; Köleler ekmek kaygusu çekmedikleri için Felsefe yapmıyorlardı, çünkü ekmeklerini Köle sahipleri veriyordu onlara. Ve yıkıldı gitti Likya. Köleler felsefe kaygusu çekmedikleri için ekmek yapıyorlardı, çünkü Felsefelerini köle sahipleri veriyordu onlara; Felsefe sahipleri köle kaygusu çekmedikleri İçin ekmek yapmıyorlardı, çünkü kölelerini Ahmet CEVİZCi Felsefe Tarihi (Düzenlenmiştir.) 19 Felsefe veriyordu onlara. Ve yıkıldı gitti Likya. Felsefenin ekmeği yoktu, ekmeğin Felsefesi. Ve sahipsiz felsef
  2. Filozofları evrenin ilk maddesini araştırmaya iten sebepler nedir?
  3. Sofistlerin bilgi felsefesi
  4. Platon'un idealar kuramı örnekleri
  5. Bilimsel araştırmalarda etik ilkelerin önemi
  6. Filozofların tanımlarında öne çıkan terimler nelerdir?
  7. Aşağıdaki verilen şeyi dikkatlice okuyunuz. Felsefenin doğuşunda etkili olan toplumsal ve ekonomi sebepleri tartışınız. Defne Ormanı
  8. Meslek etiği nedir? araştır.
  9. Bilimsel araştırmalarda etik ilkelerin önemi açıklayınız.
  10. Felsefe taşı ne işe yarar?

  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.

  Başarılı..
  Kopyalandı..