Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş
Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.


9721

Toksik madde örnekleri

Toksik madde örnekleri sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Sponsorlu Bağlantılar:
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.
  Cevaplar Aşağıda
  Cevaplara ulaşmak için lütfen aşağı doğru ilerleyin.

  İşte Cevaplar


  Deniz mavi

  • 2022-05-13 23:46:12

  Cevap :

  TOKSİK (ZEHİRLİ) MADDE ÖRNEKLERİ:

   İlaçlar (vitaminler ve besin destek maddeleri dahil) , temizlik maddeleri, tarımda ve böceklere karşı kullanılan ilaçları (pestisitler), antifriz vb. otomobillerde kullanılan kimyasal maddeler, bitkiler, hayvanlar, besinler (özellikle mantarlar), karbon monoksit ve kurşun.  

  Katı haldeki toksik maddeler:  İlaçlar, bitkiler, tozlar (çamaşır sabunu veya bulaşık makinesi deterjanı gibi), granül halindeki tarım / böcek ilaçları, gübreler.

  Sıvı haldeki toksik maddeler: Losyon, parfüm, sıvı çamaşır sabunu, mobilya cilası, çakmak gazı, şurup şeklindeki ilaçlar. Spreyler (aerosol ürünler): Böcek öldürücüler, sprey boya ve bazı temizlik ürünleri. Aerosoller alev alabilir, patlayabilir ve solunduğunda kalpte ve akciğerlerde hasara yol açabilmektedir.

  Gazlar veya buharlar: Termosifonlardan, soba ve şöminelerden veya otomobillerin egzoz dumanlarından ya da çevre kirliliğinden kaynaklanabilmektedir.
  Sponsorlu Bağlantılar:

  Soru Ara?

  4.264.796 den fazla soru içinde arama yap.

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: 2022 yılı YKS, AÖF, AUZEF, ATA-AÖF, AÖL, LGS, AÖO, AÖIHL-MAÖL, YDS, TUS, MSÜ, ALES, KPSS, İSG, YKS, DGS, EUS, TYT, AYT, ADES, ADB, Amatör Denizcilik Eğitimi Sınav takvimleri belli olmuştur.
  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.

  Başarılı..
  Kopyalandı..