Nedir.Org
Soru Tara Cevapla Giriş


Cevap Ara?

14.756.348 den fazla soru içinde arama yap.

Sorunu Tarat
Kitaptan resmini çek hemen cevaplansın.

Türkiye nin Asya kıtasındaki toprağın adı

Türkiye nin asya kıtasındaki toprağın adı sorusunun cevabı için bana yardımcı olur musunuz?

Bu soruya 4 cevap yazıldı. Cevap İçin Alta Doğru İlerleyin.
  Şikayet Et Bu soruya 0 yorum yazıldı.

  İşte Cevaplar


  Zeus

  • 2023-11-16 16:19:44

  Cevap :
  Bulmacada 'Türkiye nin Asya kıtasındaki toprağın adı' nedir sorusunun cevabı:
  Kare ve çengel bulmacada sorulan 'Türkiye nin Asya kıtasındaki toprağın adı' sorusunun yanıtı birden fazladır. Bu nedenle bulmacanızdaki boşluk sayısına ve harf dizilişine göre aşağıdaki cevaplarımızdan birini seçmelisiniz.


  İşte cevaplar:
  1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 7 harfli ise cevaba ANADOLU yazabilirsiniz.
  2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 9 harfli ise cevaba KÜÇÜK ASYA yazabilirsiniz.

  Diğer Cevaplar:
  1. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 9 harfli ise cevaba Küçük Asya yazabilirsiniz.
  2. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 3 harfli ise cevaba Rum yazabilirsiniz.
  3. Eğer bulmaca cevabınızdaki boşluk 7 harfli ise cevaba Anadolu yazabilirsiniz.

  ANADOLU kelimesinin Eş Anlamlıları:
  1. Küçük Asya (9 harfli)
  2. Rum (3 harfli)

  KÜÇÜK ASYA kelimesinin Eş Anlamlıları:
  1. Anadolu (7 harfli)
  İlgili bulmaca soruları:
  1. türkiye'nin asya kıtasındaki toprağın adı
  2. türkiye nin asya kıtasındaki bulunan toprağın adı

  Diğer Cevaplara Gözat
  Cevap Yaz Arama Yap

  Tugcedogus

  • 2023-11-16 16:19:44

  Cevap :
  Bulmacada 'Türkiye nin Asya kıtasındaki toprağın adı' sorusunun cevabı olan 'ANADOLU - KÜÇÜK ASYA' kelimesinin sözlükte eş anlamı nedir:
  ANADOLU kelimesinin Eş Anlamlıları:
  1. Küçük Asya (9 harfli)
  2. Rum (3 harfli)
  KÜÇÜK ASYA kelimesinin Eş Anlamlıları:
  1. Anadolu (7 harfli)
  Cevap Yaz Arama Yap

  Tugcedogus

  • 2023-11-16 16:19:44

  Cevap :
  Sözlükte ANADOLU Nedir:
  Anadolu : (Anatelein; Güneşin doğduğu ülke) Türkiye’nin istanbul boğazı’yla avrupa’dan ayrılan asya kıtasındaki topraklarına anadolu denir. Hatta bu bölgeye tarihte “küçük asya” dendiği de olmuştur. Anadolu adı üzerine çeşitli söylenceler var. Anadolu’ya gelen ilk akıncıların yaşlı bir kadına rastlaması en bilindik efsane. Yaşlı kadın yorgun argın gelen akıncılara ayran ikram eder. Askerlerin her biri “ana dol” diye ayranları bittikçe çanaklarını yaşlı kadına uzatırlar. Kadın da elindeki testiyle her birinin çanaklarını doldurur, ama ne hikmetse ayran hiç bitmez. Elbette bu işin söylence kısmı. anadolu’nun bilinen ilk adı hatti ülkesi. Burada yaşayan ve sonraları hititlerle kaynaşan toplumun adından alıyor adını. Anadolu sözüyse bölgeye sonradan gelen yunanlıların verdiği bir isim. Yunanca anatole ya da farklı bir söylenişle anatoli yunanca “doğu” anlamına geliyor. Yunancada “ana” sözü yukarı anlamına geliyor. Buradan yola çıkarak “anatelein” güneş’in yukarı kalktığı yer, yani güneş’in doğduğu ülke. Ege denizinin karşı kıyısından bakınca bu topraklara güneş’in doğduğu ülke adının verilmesi hiç de şaşırtıcı değil.
  Cevap Yaz Arama Yap

  Tugcedogus

  • 2023-11-16 16:19:44

  Cevap :
  Sözlükte KÜÇÜK ASYA Nedir:
  Anadolu
  "Cümle 1: Ders kürsüsü. Meclis kürsüsü. Cümle 2: İki gün süren tartışmalardan sonra Mustafa Kemal kürsüye geldi. - F. R. Atay"
  Cevap Yaz Arama Yap

  Kolay Bulmaca Cevabı Bulma Robotu

  Cevap Yaz

  Bilgilendirme: Bulmaca sözlüğümüzde Haberturk, Hürriyet, Sözcü ve Posta gazetesinin günlük kare ve çengel bulmacalarının cevapları ve Bulmacahane, CodyCross, Words Of Wonders Guru, WOW Guru gibi bulmaca oyunlarının cevapları yayınlanmaktadır. Ayrıca diğer gazete bulmaca cevapları, bulmaca kitabı, çapraz, karışık bulmaca cevaplarınıda sözlüğümüzde bulabilirsiniz. Bulmaca sözlüğümüzden arama yaparak bulmaca sorunuzdaki cevabı kolayca bulabilirsiniz. Eğer cevap henüz sitemize eklenmemiş ise soru sor butonuna tıklayarak hemen cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

  Yakın zamanda para ödüllü online bulmaca çözebileceğiniz bulmaca servisimiz yayına alınacaktır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak en iyi bulmaca çözenler listelerimiz olacak.

  Sözlüğümüzde cevabını bulabileceğiniz bulmaca çeşitleri: CodyCross bulmaca soruları, çengel bulmaca, kare bulmaca, sudoku bulmaca, rakam bulmaca, kelime şifre bulmaca, altıgen çengel bulmaca, halka bulmaca, sözcük avı, yapboz bulmaca, labirent bulmaca, mozaik bulmaca, resimli kelime bulmaca, 7 farkı bulun, lekare bulmaca ve kim milyoner olmak ister soruları ve cevapları.

  Ayrıca bulmaca cevapları sözlüğümüzde aradığınız kelimenin eş anlamı, mecazen ve mecaz anlamları, eski dildeki karşılıkları, osmanlıca karşılıklarıi, zıt anlamlarını bulabilirsiniz.

  Unutmayın bulmaca çözmek zekanızı geliştirdiği gibi çağımızın en kötü hastalıklarından biri olan alzheimer içinde doktorlar tarafından en önerilen çözümlerden biridir. Şimdiden güzel, sağlıklı günler dileriz..  Başarılı

  İşleminiz başarıyla kaydedilmiştir.